Home » SPEED » Results speed

Results speed

Men

Rank Last name First name Birthyear Nation Final Small final 1/2 – Final 1/4 – Final 1/8 – Final Qualif.
1 ZHONG Qixin 1989 CHN 6.26 6.82 6.74 6.69 7.04
2 Kokorin Stanislav 1990 RUS 6.30 6.87 6.68 6.95 7.75
3 Boldyrev Danylo 1992 UKR 6.66 7.66 6.67 6.81 7.43
4 Novikov Ivan 1990 RUS fall fall 6.51 6.51 7.06
5 Hroza Libor 1987 CZE 6.69 7.28 6.89
6 Swirk Lukasz 1985 POL 6.93 7.32 7.83
7 NOYA ERIK 1994 VEN 9.91 7.55 7.81
8 Abdrakhmanov Sergey 1990 RUS fall 6.83 6.69
9 Vaitcekhovsk. Evgenii 1986 RUS 6.97 7.86
10 Komosinski Jedrzej 1988 POL 7.01 7.80
11 Nigmatulin Alexandr 1987 KAZ 7.26 7.91
12 Toozandehjani Hamidreza 1986 IRI 7.35 7.46
13 Devyaterikov Artyom 1987 KAZ 7.60 7.89
14 Gontaryk Yaroslav 1993 UKR 7.83 7.39
15 Bokanov Sayat 1991 KAZ 8.06 7.30
16 Dzienski Marcin 1993 POL fall 7.89
17 Sinitsyn Sergey 1983 RUS 8.01
18 Abudzar Yulianto 1985 INA 8.02
19 Mamiri Tonny 1992 INA 8.07
20 Gontero Leonardo 1993 ITA 8.18
21 Mohammadineg. Mohsen 1988 IRI 8.35
22 Bosler Fabian 1991 GER 8.43
22 Devyaterikov Nikita 1988 KAZ 8.43
24 Kytaiko Andrii 1990 UKR 8.56
25 Bosler Simon 1992 GER 8.58
26 Styenkovyy Maksym 1982 UKR 8.61
27 Quinteros Andres 1990 ECU 8.64
28 MOLCHANOV Alexey 1989 KAZ 8.66
29 Osipov Maksym 1989 UKR 8.69
30 Ghisolfi Stefano 1993 ITA 8.70
31 Vedenchuk Viacheslav 1993 RUS 8.89
32 Galar Pandu Asmoro 1983 INA 9.04
33 Nigmanov Zufar 1989 RUS 9.12
34 Bence
1990
HUN 9.18
35 Sirotti Michel 1987 ITA 9.50
36 Gál Máté 1992 HUN 9.61
37 Levin Josh 1994 USA 9.76
38 Pouliopoulos Alek 1993 USA 10.04
39 Estevez Isaac 1992 ECU 10.11
40 Zhang Yuhang 1990 CHN 10.26
41 Rugens Rolands 1992 LAT 10.46
42 Aan Aviansyah 1990 INA 10.54
43 Tauporn Thomas 1991 GER 10.56
44 Rudigier Max 1993 AUT 10.58
45 Johnson Alex 1992 USA 10.75
46 Molnar Gergõ 1984 HUN 10.88
47 Porscha Maximilian 1992 GER 10.92
48 Komondi Csaba 1976 HUN 11.20
49 PUccio Shane 1994 USA 11.56
50 Jiacuo
1991
CHN 11.59
51 Sirotti Gianluca 1991 ITA 11.63
52 Eguez Esteban 1990 ECU 11.84
53 McColl Sean 1987 CAN 13.48
54 Lachat Cédric 1984 SUI 13.67
55 Dabrundashvi. Guram 1985 GEO 13.87
56 khutsishvili Guram 1989 GEO 14.73
57 Mori Kreimir 1983 CRO 14.77
58 Lis Jurgen 1990 BEL 14.91
59 Mikeladze Erekle 1989 GEO 15.11
60 Moosburger Emanuel 1985 AUT 15.74
61 Becan Klemen 1982 SLO 16.26
62 LIS YANNICK 1992 BEL 16.81
63 Naunov Vanco 1995 MKD 16.99
64 Olsen Eirik Birkelund 1990 NOR 17.57
65 Parry Gareth 1973 GBR 19.50
66 Pugh- Williams Mark 1993 NZL 20.00
67 MATA VELASQUEZ Andrey 1988 PER 20.21
68 Midtboe Magnus 1988 NOR 21.31
69 Marin Garcia Eduard 1985 ESP 31.08
70 Escobar Manuel 1984 VEN fall
70 Maimurat Amir 1995 KAZ fall
70 Micka Martin 1985 CZE fall
70 Ondra Adam 1993 CZE fall

Women

Rank Last name First name Birthyear Nation Final Small final 1/2 – Final 1/4 – Final 1/8 – Final Qualif.
1 Krasavina Maria 1990 RUS 9.88 9.57 9.75 9.93 10.19
2 Tsyganova Anna 1993 RUS 11.28 10.18 9.61 10.10 10.24
3 Kuznetsova Tamara 1987 KAZ 11.24 15.06 10.80 10.92 11.28
4 He Cuilian 1989 CHN 12.61 10.33 10.09 10.61 10.37
5 Ropek Edyta 1979 POL 9.77 9.75 10.67
6 Alekseeva Kseniia 1987 RUS 13.11 10.40 10.30
7 Titova Natalia 1978 RUS fall 9.84 10.47
8 Levochkina Yuliya 1990 RUS fall 10.19 10.87
9 Prokopiuk Monika 1987 POL 10.85 11.50
10 Blanco Lucelia 1982 VEN 11.08 11.02
11 Morandi Sara 1989 ITA 11.61 10.50
12 BUD Gusaim Oleksandra 1990 UKR 11.86 11.58
13 Heitz Margot 1992 FRA 12.11 10.30
14 Jaubert Anouck 1994 FRA 13.91 10.70
15 Neliwati Evi 1976 INA fall 10.93
16 Savisko Anastasiya 1990 UKR fall 11.24
17 Buczek Klaudia 1991 POL 11.71
18 Pan Xuhua 1989 CHN 12.02
19 Ryepko Olena 1975 UKR 12.20
20 Klingler Petra 1992 SUI 12.28
21 Yurina Valentina 1985 RUS 12.37
22 Pichler Stefanie 1992 AUT 12.62
23 Haag Isabell 1992 GER 12.82
24 Welyanti Santi 1990 INA 12.97
25 Riddle Dana 1995 USA 13.39
26 Bryakina Anastassiya 1990 KAZ 13.59
27 Scherbina Anna 1987 UKR 13.72
28 Wilda Baco Achmad 1985 INA 14.03
29 Soboleva Yevgeniya 1987 KAZ 14.06
30 Farnaz Esmaeilzadeh 1988 IRI 14.19
31 Renqing Lamu 1990 CHN 14.71
32 Facci Michela 1995 ITA 14.82
33 Korcova Simona 1985 SVK 15.60
34 Rojas Andrea 1995 ECU 15.69
35 Irsaliyeva Dinara 1989 KAZ 15.87
36 Stotz Rebekka 1992 SUI 16.53
37 Johnson Alex 1989 USA 16.94
38 Miller Delaney 1995 USA 17.26
39 Rosero Carolina 1993 ECU 17.74
40 Sethna Elise 1994 CAN 18.25
41 Stöhr Anna 1988 AUT 18.40
42 Imrei Kata 1987 HUN 18.49
43 Georgieva Maria 1983 BUL 19.19
44 Lavarda Jenny 1984 ITA 19.45
45 Metcalf Amelia 1995 USA 20.19
46 Bacher Barbara 1982 AUT 22.66
47 Gros Natalija 1984 SLO 22.89
48 Hafsaas Tina Johnsen 1994 NOR 24.14
49 Markovic Mina 1987 SLO 24.51
50 Alizée
1987
FRA 24.85
51 Eyer Alexandra 1981 SUI 27.61
52 DiGiulian Sasha 1992 USA 43.87
53 Khutsishvili Nutsa 1990 GEO fall
53 Korcova Lucia 1985 SVK fall